Правила поведінки для учнів

1. Загальні правила поведінки

1.1. Учні приходять до школи за 15-20 хвилин до початку занять, чисті та охайні, знімають в гардеробі верхній одяг, одягають змінне взуття, займають своє робоче місце і готуються до майбутнього уроку.

1.2. Учні школи поводяться чесно і гідно, дотримуються норми моралі та етики у відносинах між собою і зі старшими.

1.3. Учні зобов'язані:

знаходитися в школі в одязі, відповідної офісному стилю (хлопчики— костюм, дівчинки— строгий стиль, відсутність яскравого макіяжу);

проявляти повагу до старших;

допомагати молодшим, коли їм потрібна допомога;

акуратно поводитися з майном школи, а також зі своїми і чужими речами;

виконувати вимоги вчителів та інших працівників школи.

1.4. Учні звертаються до педагогів по імені, по батькові і на «Ви», до незнайомих дорослим— теж на «Ви».

1.5. Учні повинні поступатися дорогою дорослим; старші школярі пропускають вперед молодших школярів; хлопчики— дівчаток.

1.6. Для з'ясування відносин учні ніколи не застосовують фізичну силу і не вживають грубих виразів. Застосування фізичної сили ображає гідність людини і в школі категорично забороняється.

1.7. Учням забороняється:

— йти зі школи і з її території під час занять без дозволу педагогів, керівників школи, класних керівників (за відсутності представників адміністрації);

— самовільно залишати спортивні, культурні та позакласні заходи;

— приносити і використовувати в школі та на її території зброю, вибухові та вогненебезпечні речовини, горючі рідини, піротехнічні вироби, газові балончики, сигарети, спиртні напої, наркотики, одурманюючі засоби, а також отруйні та токсичні речовини.

1.8. В школі категорично заборонено, оскільки становить небезпеку для життя і здоров'я учнів:— залазити на підвіконня, шафи, обладнання приміщень, будівлі;— Кататися на перилах, сидіти на перилах, з силою штовхати інших учнів;— Відкривати і входити в господарські приміщення школи, не призначені для знаходження там людей;— Відкривати електричні шафи;— Використовувати не відповідно до їх призначення спортивні та ігрові конструкції на території школи.

1.9. Пропускати заняття без поважних причин не дозволяється. У разі пропуску занять учні повинні пред'явити класному керівнику довідку від лікаря або записку від батьків (осіб, які їх замінюють) про причину відсутності на заняттях.

1.10. Поза школою учні поводяться скрізь і всюди так, щоб не впустити свою честь і гідність, не заплямувати добре ім'я школи.

2. Поведінка на заняттях

2.1. При вході педагога в клас, учні встають на знак вітання і сідають після того, як педагог відповість на вітання і дозволить сісти. Так само учні вітають будь-якого дорослого, що увійшов до класу під час занять.

2.2. Правила поведінки учнів на заняттях визначається відповідно до закону Росії та правилами школи. Кожен учитель знайомить учнів з правилами дотримання техніки безпеки на своєму уроці на початку навчального року.

2.3. Під час уроку не можна шуміти, відволікатися самому і відволікати товаришів від занять сторонніми розмовами, іграми та іншими, що не стосуються уроку, справами. Урочний час має використовуватися тільки для навчальних цілей.

2.4. Якщо учень хоче поставити запитання вчителю або відповісти на запитання вчителя, він піднімає руку.

2.5. Якщо під час занять учню необхідно вийти з класу, він повинен попросити дозволу педагога.

2.6. Дзвінок про закінчення уроку визначає точний час закінчення уроку. При виході вчителя або іншого дорослого з класу учні встають.

3. Поведінка на перервах і після закінчення уроків

3.1. Під час змін учні зобов'язані:

— привести в порядок своє робоче місце;

— вийти з класу;

— підкорятися вимогам педагога і працівників школи, чергових по школі учнів;

— допомогти підготувати клас на прохання педагога до наступного уроку;

3.2. Учням забороняється:

— бігати сходами, поблизу вікон, скляних вітрин і в інших місцях, не пристосованих для ігор;

— штовхати один одного, кидатися предметами і застосовувати фізичну силу;

— вживати непристойні вирази і жести, шуміти, заважати іншим відпочивати.

3.3.Учні, що знаходяться в їдальні:

— проявляють увагу й обережність при отриманні і вживанні гарячих і рідких страв;

— підпорядковуються вимогам вчителя і працівників їдальні;

— дотримуються черги при отриманні їжі;

— прибирають посуд зі столу після прийняття їжі.

Кiлькiсть переглядiв: 371